Sari la:

        MERSUL         

    TRENURILOR    

 

CURSE AUTOCAR

PROGRAM ECHIPE

Special

PARTENERI

Casa de Avocatura Coltuc


Newsletter
Continuă

Antrenorul și șse jucători de la U BT Cluj, în selecționata NORD la ALL Star Game
Categorie:   Sport  Autor:  Cotidianul Transilvan  Data:  31.01.2018  Ora:  09:07  Citiri:  437

Share:
Voteaza articolul:

Nota 0/5 (0 voturi)

Federatia Romana de Baschet anunta ca a terminat centralizarea voturilor pentru stabilirea componentei celor doua selectionate de baschet masculin, NORD si SUD, care se vor confrunta in data de 14 februarie 2018, in “Arena Sepsi” din Sf. Gheorghe, in cadrul traditionalului “BT ALL STAR GAME”. In urma voturilor exprimate de public, de reprezentantii mass-media si de Tehnicul FRB, va prezentam mai jos componenta celor doua selectionate care promit sa faca spectacol in “Arena Sepsi” din Sf. Gheorghe, cu precizarea ca ponderea stabilirii componentei celor doua selectionate a fost: 30% vot public, 30% vot mass-media si 40% vot Tehnic.

Dar iata componenta selectionatelor de la “BT ALL STAR GAME – SF. GHEORGHE 2018”:

SUD

1. LASER Tyler Amos (BC CSU Sibiu)

2. MARTINIC Goran (SCMU Craiova)

3. Georges DARWICHE (CSM Steaua Bucuresti Eximbank)

4. TROUPE Sylvanus Porter (BCMU FC Arges Pitesti)

5. DRAGOSTE Mirel Claudiu (BC CSU Sibiu)

6. PRATT Moneya Durell (BC CSU Sibiu)

7. PALICIUC Radu (BC CSU Sibiu)

8. SIRISCEVIC Ivan (SCMU Craiova)

9. KINNARD II Lawrence (BC CSU Sibiu)

10. ZEKOVIC Dragan (CSM Steaua Bucuresti Eximbank)

11. BACIU Catalin (CSM Steaua Bucuresti Eximbank)

12. AGAFONOV Andriy (BCMU FC Arges Pitesti)

Antrenori Dan FLESERIU (BC CSU Sibiu) si Hristu SAPERA (BCMU FC Arges Pitesti)

NORD

1. WATSON Giordan Lee (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)

2. KUTI Nandor Levente (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)

3. PASALIC Muhamed (CSM CSU Oradea)

4. MANDACHE Andrei (CSM CSU Oradea)

5. JEREMIC Mladen (BC SCM Timisoara)

6. NICOLESCU Bogdan (CSM CSU Oradea)

7. KROMAH Lasannah V (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)

8. GAJOVIC Goran (CSM CSU Oradea)

9. SAKIC Zelijko (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)

10. TOROK Roland (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)

11. BARRO Ousmanne (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)

12. DIAZ Adrian Humberto (BC SCM Timisoara) Antrenori Cristian ACHIM (CSM CSU Oradea) si Mihai SILVASAN (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)

Reamintim ca baza de vot a fost alcatuita din sportivi si antrenorii principali ai tuturor echipelor din LNBM, numele acestora fiind prezente in programul de vot pentru public pana in seara zilei de 28 ianuarie. Dupa oprirea programului de vot, au fost validate 2166 voturi exprimate din partea publicului, iar din partea mass-media si-au exprimat preferintele 14 institutii de presa din intreaga tara.

In selectionata Sud, sportivii care au adunat cele mai multe voturi din partea publicului au fost Tyler Amos LASER (693) si Sylvanus Porter TROUPE (634), iar in selectionata NORD au fost Giordan Lee WATSON (900) si Nandor Levente KUTI (690).

Preferatii mass-media pentru selectionata SUD au fost Tyler Amos LASER si Dragan ZEKOVIC (cate 7) si Catalin Lucian BACIU (6), in vreme ce pentru selectionata NORD au fost Giordan Lee WATSON (11), Zelijko SAKIC (10) si Adrian Humberto DIAZ (7).

La categoria antrenori, cele mai multe voturi din partea publicului pentru SUD a adunat Dan FLESERIU (961), iar pentru NORD cel mai votat a fost Cristian ACHIM (747), iar preferatii mass-media la aceasta categorie au fost pentru SUD antrenorul Dan FLESERIU (6), iar pentru NORD Cristian ACHIM (7 voturi).

Totodata, in urma centralizarii tuturor voturilor, putem anunta si cinci-ul de baza pentru fiecare selectionata:

SUD*

1. LASER Tyler Amos – BC CSU Sibiu

2. TROUPE Sylvanus Porter – BCMU FC Arges Pitesti

3. PRATT Moneya Durell – BC CSU Sibiu

4. Dragan ZEKOVIC – CSM Steaua Bucuresti Eximbank

5. BACIU Catalin – CSM Steaua Bucuresti Eximbank

* pe intreaga durata a primului sfert este folosit obligatoriu unul dintre sportivii romani U23 – Georges DARWICHE si Mirel DRAGOSTE

NORD* 1. WATSON Giordan Lee – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

2. KUTI Nandor Levente – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

3. NICOLESCU Bogdan – CSM CSU Oradea

4. SAKIC Zelijko – U-Banca Transilvani Cluj-Napoca

5. DIAZ Adrian Humberto – BC SCM Timisoara

* pe intreaga durata a primului sfert este folosit obligatoriu unul dintre sportivii romani U23 – Nandor KUTI si Bogdan NICOLESCU

Reamintim faptul ca pentru selectionata NORD au fost inclusi in baza de date pentru vot sportivi de la echipele U-Banca Transilvania Cluj-Napoca, BC SCM Timisoara, CSM CSU Oradea, BC Mures Tg. Mures, Politehnica Iasi si BC Timba Timisoara, iar pentru selectionata SUD au fost inclusi sportivi de la echipele CSM Steaua Bucuresti Exmbank, Dinamo Bucuresti, BC CSU Sibiu, BCMU FC Arges Pitesti, Phoenix Galati si SCMU Craiova.



Ultimele articole de Cotidianul Transilvan:


Comentarii articol (0)
Va rugam postati doar comentarii ce au legatura cu subiectul articolului. Ne rezervam dreptul de a nu publica textele ce contin cuvinte vulgare, expresii jignitoare sau atacuri la persoana, precum si pe cele care contin linkuri cu scop publicitar.
Nu exista nici un comentariu
Scrie un comentariu:




Cod securitate:
Introdu codul:


Trimite!
Comentarii Facebook:

Poate te-ar interesa si:

Dezvoltare software, optimizare web, agentie web, Centric IT