Sari la:

        MERSUL         

    TRENURILOR    

 

CURSE AUTOCAR

PROGRAM ECHIPE

Special

PARTENERI

Casa de Avocatura Coltuc


Newsletter
Continuă

Vulturii convocati pentru primele meciuri din calificarile World Cup 2019
Categorie:   Sport  Autor:  Dana ŢÎRLEA  Data:  25.10.2017  Ora:  18:23  Citiri:  138

Share:
Voteaza articolul:

Nota 0/5 (0 voturi)

Reprezentativa masculina a Romaniei va participa, in premiera, in cadrul campaniei de calificare la World Cup 2019, turneu final mondial ce va fi gazduit peste doi ani de China. Cu aproximativ o luna inaintea primului joc oficial din campania de calificare, noul staff tehnic al “Vulturilor”, format din antrenorul principal Zare Markovski si antrenorii secunzi Mihai Silvasan si Hristu Sapera, au chemat 15 sportivi la pregatirile primelor meciuri cu Italia si Olanda, partide programate sa se dispute in finalul lunii noiembrie.
Astfel, pentru primele doua meciuri ale Grupei D din cadrul calificarilor pentru World Cup 2019, au fost convocati urmatorii sportivi:  
 
Moldoveanu Vlad (Demir Insaat Buyukcekmece Basket)
Cate Emanuel (CB Prat Juventud)
Uta Rares (Ulsa Ciudad de Valladolid)
Mandache Andrei (CSM CSU Oradea)
Watson Giordan (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)
Baciu Catalin (CSM Steaua Bucuresti Eximbank)
Paliciuc Radu (BC CSU Sibiu)
Nicolescu Bogdan (CSM CSU Oradea)
Torok Rolland  (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)
Virna Radu (SCMU Craiova)
Kuti Nandor (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca)
Orbeanu Iulian (SCMU Craiova)
Corpodean Vlad (BCMU FC Arges Pitesti)
Ionescu Sebastian (CSM CSU Oradea)
Tohatan Lucas (BC SCM Timisoara)
 
Mai jos va prezentam programul tuturor meciurilor pe care le vor sustine Vulturii in cadrul Grupei D din calificarile World 2019:
 
24 noiembrie 2017 (Torino, ora 21:15)
Italia – Romania
 
26 noiembrie 2017 (Cluj-Napoca)
Romania – Olanda

23 februarie 2018
Croatia – Romania
 
26 februarie 2018
Romania – Italia
 
28 iunie 2018
Olanda – Romania
 
1 iulie 2018
Romania – Croatia
 
Reamintim ca, in baza sistemului competitional anuntat de FIBA, in urmatoarea faza a calificarilor World Cup 2019 se vor califica primele trei echipe din fiecare grupa.
In aceasta faza a calificarilor din zona europeana sunt prezente 32 de echipe nationale, distribuite in opt grupe astfel:
 
Grupa A – Spania, Slovenia, Belarus, Muntenegru.
Grupa B – Letonia, Turcia, Ucraina, Suedia.
Grupa C – Lituania, Ungaria, Polonia, Kosovo.
Grupa D – Italia, Croatia, Romania, Olanda.
Grupa E – Franta, Rusia, Belgia, Bosnia&Hertegovina.
Grupa F – Cehia, Finlanda, Islanda, Bulgaria.
Grupa G – Serbia, Georgia, Germania, Austria.
Grupa H – Grecia, Israel, Marea Britanie, Estonia.



Ultimele articole de Dana ŢÎRLEA:


Comentarii articol (0)
Va rugam postati doar comentarii ce au legatura cu subiectul articolului. Ne rezervam dreptul de a nu publica textele ce contin cuvinte vulgare, expresii jignitoare sau atacuri la persoana, precum si pe cele care contin linkuri cu scop publicitar.
Nu exista nici un comentariu
Scrie un comentariu:




Cod securitate:
Introdu codul:


Trimite!
Comentarii Facebook:

Poate te-ar interesa si:

Dezvoltare software, optimizare web, agentie web, Centric IT